www.awans.net
Publikacje nauczycieli
 › strona główna › archiwum › indeks autorów › kontakt

dokument PDF Testy z matematyki - wady i zalety
"Coraz częstszym sposobem sprawdzenia wiedzy i umiejętności ucznia staje się test. Dotychczasowa forma zadań otwartych przechodzi jakby w zapomnienie. Najlepiej widać to u obecnych licealistów, którzy uczęszczali do gimnazjum. Ich umiejętność radzenia sobie z zadaniami, sposób prezentacji zadania, umiejętność uczenia się matematyki znacznie odbiega od uczniów, którzy kończyli ośmioklasową SP.
Jestem nauczycielem matematyki z 9-letnim stażem pracy w liceum ogólnokształcącym. W tym roku po raz pierwszy mam uczniów (5 klas pierwszych), którzy ukończyli gimnazjum. Jestem zaskoczona ich słabym poziomem. Zastanawiam się, co może mieć wpływ na ich edukację. Myślę, że jednym z czynników są testy i zeszyty ćwiczeń. Postaram się to uargumentować na konkretnych przykładach.(...)"

Publikacja zapisana jest w formacie .pdf, obsługiwanym przez program Acrobat Reader.
Wielkość pliku 240 KB. Aby go otworzyć, należy kliknąć na tytuł. Otwieranie może potrwać kilkanaście sekund.
dokument PDF Zestaw zadań z logiki na godzinny sprawdzian w różnych klasach
"Chciałabym się podzielić swoimi sprawdzianami z logiki. Ponieważ dopiero w nowym liceum mamy obowiązek uczenia logiki, liczba zadań z tego działu jest ograniczona. Sama miałam trudności z ułożeniem sprawdzianów i kartkówek, tym bardziej, że w tym roku szkolnym miałam 5 klas pierwszych. Wszyscy, którzy to przeszli dobrze mnie rozumieją. Znalezienie dobrych zadań nie jest łatwe, a jeszcze na tyle grup. Dlatego może moje propozycje komuś pomogą. Są naprawdę dobre.(...)"

Publikacja zapisana jest w formacie .pdf, obsługiwanym przez program Acrobat Reader.
Wielkość pliku 199 KB. Aby go otworzyć, należy kliknąć na tytuł. Otwieranie może potrwać kilkanaście sekund.

Publikacja dodana do Archiwum Internetowego Serwisu Oświatowego AWANS.NET 9 września 2004 r.

 
Copyright © 2004 AWANS.NET