Jak przy pomocy programu NERO 5 BURNING ROM nagrać na płytę CD pliki z danymi z komputera

Strona główna Poradnika NERO 5 BURNING ROM
Jak przy pomocy programu NERO 5 BURNING ROM skopiować całą płytę CD (np. z muzyką)
Strona główna AWANS.NET

Otwórz program Nero Burning Rom. Do napędu CD włóż czystą płytkę CD. Pokaże się następujące okienko:

Jeżeli chcesz nagrać dane (a nie np. muzykę) to zaznacz z lewej CD-ROM (ISO) - zresztą jest to zaznaczone domyślnie. Zaznacz "Utwórz dysk z wieloma sesjami". Kliknij "Nowy".

Pokaże się okienko, jak wyżej. Po jednej stronie masz puste miejsce na płycie, po drugiej foldery i pliki na komputerze (t. zw. menedżer plików). Wybierz w nim ten folder, który chcesz zapisać na CD i trzymając go przeciągnij myszką na druga stronę, w środek narysowanej płytki (obok napisu "NOWY") i tam "upuść" (puść przycisk myszki). Jeżeli oprócz folderu chcesz skopiować pojedyńczy plik, to z prawej strony wybierz folder, w którym ten plik się znajduje, a następnie jeszcze bardziej po prawej wybierz interesujący Ciebie plik. Przeciągnij go na lewą stronę (na płytkę). Na poniższym rysunku widać, że do przegrania przygotowano folder o nazwie "Lista Wildsteina" i plik "left.gif"

.

Kiedy już poprzeciągasz wszystkie pliki i foldery przeznaczone do przegrania, kliknij u góry przycisk "Otwiera okno: Zapis na CD" (ósmy z lewej - "ognisty").

Wybierz prędkość zapisu (ok. 12-16x - może być większa) i zaznacz "Zapisz na nośnik". Jeżeli na płytę zamierzasz w przyszłości jeszcze coś dogrywać, odznacz "Zamknij CD - ponowny zapis płytki nie będzie już możliwy!". Kliknij "Nagrywaj".

W następstwie mogą pojawić się komunikaty, jak poniżej. Kliknij "Kontynuuj" lub "OK".

 

Pojawi się okno nagrywania. Po zakończeniu nagrania płyty pojawi się komunikat: "Zapis z prędkością 12x zakończony powodzeniem!". Klikasz "OK" i wyjmujesz płytkę z napędu.

 

Do góry

jak opublikować | cennik | przykłady publikacji | publikacje nauczycieli- archiwum | awans zawodowy- porady  | statystyki | kontakt | hosted by netlook.pl
Copyright © 2003-2005 AWANS.NET
Uwaga. Osoby wykorzystujące materiały zamieszczone w Internetowym Serwisie Oświatowym AWANS.NET czynią to wyłącznie na własną odpowiedzialność.
Internetowy Serwis Oświatowy AWANS.NET nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki wynikłe z wykorzystania zamieszczonych tutaj materiałów.